Linia energetyczna 15kV przecinająca olszyny ( łęg)

Takie linie energetyczne (15 kV) mogą być prowadzone  przewodami izolowanymi, przy których nie ma potrzeby  wycinania wyrastających drzew, za które trzeba płacić właścicielom lasów.  Linia izolowana jest zaledwie o 15% droższa od tej bez izolacji. Ale, na wymianę tej linii i innych istniejących, nie ma pieniędzy ( tych przeznaczonych na ten cel) - tak powiedziano mi w zakładzie energetycznym.

Czy to jest na prawdę problem, kiedy ta inwestycja zwróci się po niedługim czasie, bo nie trzeba będzie płacić za wycinanie wyrastających drzew, a właścicielowi olszyn za drzewa?

Więc skąd ta niechęć zakładu energetycznego. Może przydało by się wsparcie finansowe za strony jakiegoś Funduszu Ochrony Środowiska, skoro ta inwestycja służy przyrodzie. Nieprawdaż? 

Ta linia widoczna na zdjęciu poprowadzona jest przez olszyny ( łęg) os. "Zielone Wzgórza". Za nią też w tych olszynach znajduje się druga - też 15kV.  Taka sama linia jest poprowadzona przez ( olszyny) łęg za os. "Leśna Dolina" i pod nią także szeroki pas wyciętych drzew.

 

Do strony głównej